top of page

Успіхи роботи Благодійної організації «Право» в огляді-конкурсі.

   З метою аналізу стану та підвищення якості практичної підготовки студентів аграрних вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, впровадження нових форм і методів у процес набуття майбутніми фахівцями професійних умінь і навичок, виявлення та розповсюдження кращого досвіду роботи Державною установою «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» 28 березня 2013 року  на базі Таращанського агротехнічного коледжу проводився регіональний огляд-конкурс на кращу організацію роботи навчальної юридичної консультації. У конкурсі змагалося шість навчальних закладів: Таращанський агротехнічний коледж, Полтавський аграрний коледж управління і права, Коледж Сумського НАУ, Путивльський коледж СНАУ, Чигиринський коледж Уманського НУС, Кіровоградський сільськогосподарський технікум механізації сільського господарства.
 У ході проведеного регіонального огляду конкурсу регіональна конкурсна комісія  провела експертну оцінку матеріалів навчальних юридичних консультацій,саме: організацію роботи юридичної

консультації, кадрове забезпечення, проведення професійно-масових заходів, відеозапис проведення консультації, співпраця з державними та іншими установами.
За підсумками роботи регіональна комісія оголосила наступні результати:
І місце - Таращанський агротехнічний коледж;
ІІ місце - Путивльський коледж СНАУ;
ІІІ місце - Полтавський аграрний коледж управління і права, Коледж Сумського НАУ, Чигиринський коледж Уманського НУС, Кіровоградський сільськогосподарський технікум механізації сільського господарства.

  Члени конкурсної комісії позитивним відмітили те, за допомогою волонтера Корпусу Миру Захарі Притчет БО «Право» виграла грант від програми Підтримки малих проектів, основною метою якого є створення ресурсного центру, який би давав можливість друкувати власну газету, в якій би надавались юридичні консультації, та брошури на правову тематику. Цей спільний проект отримав найбільше фінансування, так як був визнаний проектом року. Комп’ютерна техніка, яка знаходиться в лабораторії, підключена до мережі Internet. Організація «Право» забезпечена окремим телефоном, наш номер 5-41-92.
  А також значним моментом було відзначено те, що в стінах нашого навчального закладу з 14 по 16 червня 2013 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція Української асоціації фахівців трудового права під головуванням доктора юридичних наук, професора В.С.Венедіктова за участю викладачів та студентів відділення правознавства.
  Звертатись за консультаціями громадяни та юридичні особи можуть не тільки шляхом особистого звернення до БО «Право». Отримати відповідь на  поставлене юридичне питання можливо, ознайомившись з матеріалами наданих консультацій в пресі. Систематично викладачі відділення готують роз’яснення  по актуальним на даний момент питанням, а також громадяни можуть звертатись до редакцій газет, в яких надаються консультації, з проханням надати роз’яснення щодо конкретної ситуації і тоді матеріали готуються до публікації за замовленням.
  Налагоджені зв’язки з Путивльською районною бібліотекою. Читачі мають змогу залишити суть звернення на абонементі, а у призначений час -отримати відповідь у письмовому вигляді у читальній залі бібліотеки.
На сайті відділення постійно розміщуються матеріали з роз’ясненням правових ситуацій.


Голова Благодійної організації «Право»
О.М.Толченікова

День відкритих дверей у Путивльському районному суді.

З метою підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення, набуття громадянами необхідного рівня правових знань, формування у них поваги до права 16 квітня 2013 року на базі Путивльського районного суду Сумської області відбувся день відкритих дверей суду, куди були запрошені студенти відділення правознавства Путивльського коледжу Сумського НАУ.
У ході проведення заходу присутні ознайомились з роботою суду, порядком розгляду судових справ, фіксуванням судового процесу, роботою та обов’язками працівників апарату суду, мали змогу оглянути службові приміщення суду, поспілкуватися з суддями та працівниками апарату.
Першим привітальним словом зустрів студентів голова суду Гриценко Петро Павлович. Під час бесіди він зауважив, що на даний час суспільство добре усвідомило  важливість юридичної професії, так як потреба у кваліфікованих, досвідчених працівниках зростає з кожним роком. Особливо велика відповідальність покладається на тих, хто присвятив своє життя служінню правосуддя. Тому кожен, хто вирішив присвятити своє життя юриспруденції, має дбати про високу професійну культуру саме ще зі студентської лави. Також відмітив, що більшу кількість працівників апарату суду становлять саме випускники відділення правознавства Путивльського коледжу Сумського НАУ та подякував викладачів за належну підготовку кадрів. І запропонував організовувати такі заходи  і в майбутньому для юридичної обізнаності підростаючого покоління.
Не менш цікавим і змістовним був виступ слідчого судді Толстого Олега Олексійовича. Він  ознайомив гостей зі специфікою своєї роботи, нововведеннями, які відбулися кримінально-процесуальному законодавстві. Також зауважив, що доступ до рішень суду є вільним для всіх бажаючих. Судові рішення вносяться до Єдиного державного реєстру і ознайомитись з ним  можна на порталі «Судова влада України», щоправда відомості про особисті дані сторін судового процесу в оприлюднених рішеннях приховуються.
Керівник апарату суду Афанас’єва Тетяна Володимирівна також повідомила, що у судах загальної юрисдикції функціонує система автоматизованого документообігу. Справи між суддями розподіляються  автоматизовано за допомогою спеціальної комп’ютерної програми, яка присвоює номер кожній справі й сама визначає прізвище судді, до якого вона надходить на  розгляд з дотриманням принципів черговості, вірогідності та рівності. Також створено електронний архів судових рішень, що дозволяє без зайвих зволікань надавати громадянам копії необхідних документів. Тетяна Володимирівна ознайомила присутніх із штатом та структурою апарату суду, розповіла про основні завдання канцелярії суду та функціональні обов’язки  працівників апарату суду.
Заступник керівника апарату суду  Крєпкий Сергій Іванович відповів на всі питання присутніх, зокрема їх цікавило, як стати суддею, чи можливо працевлаштуватися в суді після закінчення навчання. Сергій Іванович  в доступній і цікавій формі розповів про вимоги, які ставляться до кандидата на посаду судді.
Про повноваження помічника судді та секретаря судового засідання  розповіли Фостова Марина Миколаївна  та Черткова Інна Євгеніївна .
Наприкінці зустрічі викладачі та студенти подякували керівництву суду за організацію проведеного заходу, який дав змогу в реаліях побачити роботу суду, а також зробили фото на пам'ять.
Сподіваємося, що знайомство зі специфікою складної і відповідальної роботи суддів та працівників суду стане для молоді суттєвим фактором при виборі особистого професійного шляху.
Адміністрація Путивльського коледжу СНАУ та викладачі відділення правознавства щиро вдячні голові суду Гриценко П.П.  та його працівникам за плідну співпрацю та вагомий внесок у вихованні студентської молоді.
        

 

Завідувач відділення правознавства​
                                                                        Путивльського коледжу СНАУ 

                                                                                       О.М.Толченікова​
 

 

Брейн-ринг серед учнів шкіл.

   16 квітня 2013 року у читальній залі Путивльської районної бібліотеки викладач правових дисциплін відділення правознавства Путивльського коледжу СНАУ Харченко Олена Сергіївна підготувала та провела серед учнів 10-11-х класів шкіл міста Путивля гру «Брейн-ринг» на правову тематику.
  Свої знання в галузі права показували представники ЗОШ №1, ЗОШ №2 та НВО. Честь навчальних закладів  захищали:
   - від ЗОШ №1 – команда «Удар», капітан Биряк Лариса;
   - від ЗОШ №2 – команда «Червоний дракон», капітан Полозенко Євген;
   - від НВО – команда «Компроміс», капітан Симонова Олена.
  Всі команди показали гарні знання не тільки в теорії права, а й продемонстрували вміння розв’язувати  практичні юридичні ситуації, в які може потрапити кожен громадянин. Хочеться висловити подяку вчителям правознавства за підготовку учнів на високому рівні.
   Відповіді команд оцінювало журі у складі Толченікової Олени Миколаївни - завідувача відділення правознавства Путивльського коледжу СНАУ та Кревсун Лідії Вікторівни - бібліографа центральної районної бібліотеки.
   За підсумками гри перше місце виборола команда «Компроміс», друге – «Удар», третє – «Червоний дракон».
   Вітаємо команди і бажаємо подальших успіхів у сфері юриспруденції та бажаючих запрошуємо на навчання на відділення правознавства Путивльського коледжу СНАУ.

Спартакіада.

18 квітня 2013 року  в м. Суми відбулася обласна спартакіада Сумського НАУ серед вищих навчальних закладів I–II  рівня акредитації. Участь у ній взяли команди Охтирського, Глухівського, Путивльського, Сумського, Роменського та  Маловисторопського коледжів.
  У програмі спартакіади було заявлено змагання з 4 видів спорту: міні-футболу, волейболу, легкої атлетики та тенісу.
Збірна команда нашого коледжу почала підготовку до цієї спартакіади задовго до її початку, бо всі добре розуміли, що легкої гри не буде, адже інші команди не віддадуть перемоги просто так. Тому проводилися тяжкі, виснажливі тренування 3-4 рази на тиждень.
У цих змаганнях відділення правознавства  представляли: Шевченко Альона (16 група) – настільний теніс; Базильов Дмитро (26 група) – міні-футбол; Захарова Ірина (36-Б група) – легка атлетика; Карнаушенко Роза (46 група) – волейбол; Коренева Аліна (46 група) – волейбол; Марченко Сергій (46 група) – легка атлетика.
Першою заявкою для успішного виступу в загальному заліку спартакіади був виступ легкоатлетичної збірної в кросі, де Захарова Ірина, студентка 36-Б групи відділення правознавства, зайняла I місце на дистанції 500 метрів.  За підсумками команда посіла почесне II місце.
Наступними були змагання по волейболу та настільному тенісу. Обидві команди показали гарну технічну гру, про що свідчать результати - у загальному заліку жіноча команда з волейболу та команда з настільного тенісу посіли III місце.
Завершували   спартакіаду  змагання з міні-футболу, в яких взяли участь шість рівних по силі команд. Наші хлопці боролися до останнього, але їм вдалося посісти тільки IV місце.
Переможців та призерів змагань було нагороджено медалями та грамотами.
Вітаємо нашу команду з високими результатами та  бажаємо подальших успіхів на спортивній ниві.

Відділення правознавства набирає обертів

Відділення правознавства Путивльського коледжу СНАУ розпочало свою діяльність з 2001 року на чолі з завідувачем – Дегтярьовою Людмилою Андріївною, яка доклала великих зусиль для повноцінної організації навчально-виховного процесу майбутніх юристів.

З 2002 року по 2006 рік відділення очолював Пилипенко Сергій Петрович.

З 2006 і по теперішній час – Кириленко ( Толченікова ) Олена Миколаївна.

Слід відмітити, що на сьогоднішній день на відділенні працює потужний, енергійний, творчий викладацький колектив; з них – близько 80%  мають вищу категорію, двоє викладачів мають звання «викладач-методист».

      Метою відділення правознавства є підготовка нового сучасного фахівця, озброєного передовими знаннями й найновішими технологіями, уміннями застосовувати їх у важливих сферах життєдіяльності суспільства.
            Випускники спеціальності «Правознавство» (кваліфікація «молодший спеціаліст з права») можуть працювати в органах юстиції, правоохоронних органах, відділах реєстрації актів цивільного стану, державній виконавчій службі, нотаріальних конторах, юридичній службі підприємств, на посадах державного виконавця, секретаря суду, секретаря судового засідання, юрисконсульта, помічника нотаріуса, інспектора з видачі пенсій, інспектора з соціальної допомоги та інші.
            Навчання молодших спеціалістів проводиться за денною та заочною формами, термін навчання на базі загальної середньої освіти -  3 роки 10 місяців, на базі повної загальної середньої освіти - 2 роки 10 місяців.

В подальшому випускники можуть продовжити навчання у вищих юридичних навчальних закладах, а саме: Харківський національний університет внутрішніх справ; Національна юридична академія ім. Я. Мудрого; Київський національний університет ім. Шевченка; Київський Національний університет внутрішніх справ; Харківський національний інститут економіки і права; Сумський національний аграрний університет та ін. Але більша частина випускників віддають перевагу навчанню  на денній  та заочній формах в Сумському НАУ, так як вони вступають без подачі сертифікатів ЗНО, термін навчання становить 1,5 роки.

Нашою гордістю, безперечно, є  випускники відділення, які працюють за фахом: 

- секретарями та помічниками в  Путивльському районному суді – Фостова Марина, Зенченко Ольга,  Лавринець Оксана;

-  секретарем в Прокуратурі Путивльського району в Сумській області  – Кривуля Вікторія;

- завідувач юридичного сектору Путивльської райдержадміністрації   - Машир Марина;

-  в.о. начальника Путивльського районного управління юстиції – Гудимова Тетяна;

-  державний виконавець в Путивльській державній виконавчій службі – Гудимов Андрій,

- завідувач Путивльської державної нотаріальної  контори – Нахабенко Олександра;

-  головний спеціаліст в Путивльському відділі ДРАЦСу – Плаксіна Людмила;

- юрисконсульт Путивльської міської ради – Чумакова Дар’я;

- юрисконсульт в Управлінні пенсійного фонду в Путивльському районі – Колєнков В’ячеслав;

            -  реєстратором в Путивльському БТІ – Холявко Дмитро;

- Путивльський  РВ УМВС в Сумській області – Литвинов Андрій, Пономаренко Дмитро, Бубликов Олександр, Савостін  Олександр та ін.;

Це свідчить про високий рівень підготовки спеціалістів, які вже на сьогоднішній день досягли успіхів і кар’єрного росту.

На відділенні налагоджена гурткова робота, що об’єднує навколо себе творчо обдаровану студентську молодь. Також до гуртків залучаються учні шкіл міста. Створені необхідні умови для самостійної роботи студентів, працюють читальні зали бібліотеки  тра гуртожитку.

Для організації проходження студентами практики коледж тісно співпрацює з судовими, правоохоронними органами, органами юстиції та іншими установами (студенти відвідують судові засідання, спостерігають і вивчають особливості ведення документації тих чи інших органів та установ).
            Під керівництвом  викладачів юридичних дисциплін на відділення створено і активно працює Благодійна організація «Право», яка вже вдруге посідає ІІ місце на регіональних оглядах-конкурсах  на кращу організацію роботи навчальної юридичної консультації ( в 2009 рік – м. Полтава, 2013 рік – м.Тараща).

Звертатись за консультаціями громадяни та юридичні особи можуть не тільки шляхом особистого звернення до БО «Право». Систематично викладачі відділення готують роз’яснення  по актуальним питанням, а також громадяни можуть звертатись до редакцій газет, в яких надаються консультації, з проханням надати роз’яснення щодо конкретної ситуації і тоді матеріали готуються до публікації за замовленням. Налагоджені зв’язки з Путивльською районною бібліотекою. Читачі мають змогу залишити суть звернення на абонементі, а у призначений час  отримати відповідь у письмовому вигляді у читальній залі бібліотеки.

Слід зазначити, що за допомогою волонтера Корпусу Миру Захарі Притчет БО «Право»  в 2012 році виграла грант від програми Підтримки малих проектів, основною метою якого є створення ресурсного центру, який дав можливість друкувати власну загальноколеджанську газету. Цей спільний проект отримав найбільше фінансування, так як був визнаний проектом року. Комп’ютерна техніка, яка знаходиться в лабораторії, підключена до мережі Internet. Організація «Право» забезпечена окремим телефоном, наш номер 5-41-92.

А також значним моментом на відділенні стало проведення в стінах нашого навчального закладу Міжнародної науково-практичної конференції Української асоціації фахівців з трудового права, під головуванням доктора юридичних наук, професора В.С.Венедіктова та за участю викладачів і студентів відділення правознавства. Це дало поштовх для тісної співпраці з іншими юридичними навчальними закладами та якісно нової підготовкою фахівців. І як продовженням цього слід вважати, що на наступну міжнародну науково-практичну конференцію, яка відбулася м. Севастополі в червні місяці 2013 року на тему: „Захист прав людини – європейський вимір України”  були запрошені викладачі правових дисциплін Путивльського коледжу СНАУ Кириленко О.М. та Пилипенко С.П.

Життя – це не тільки будні , тому дуже активну участь наші студенти беруть у громадській діяльності коледжу. Активно допомагає у роботі відділення орган студентського самоврядування, яке вправно очолює Захарова Ірина. Слід відмітити,що результатом роботи студентського самоврядування є самоконтроль серед груп відділення. Так, за результатами рейтингу серед навчальних груп відділення правознавства зайняла перше місце 36-А група, куратор якої виборов звання кращого куратора в зальноколеджанському конкурсі «Куратор року 2013» та зайняв друге місце в регіональному конкурсі «Куратор навчальної групи - 2013». Студентка цієї ж групи посіла друге місце в коледжі в конкурсі «Студент року – 2013».

На високому рівні знаходиться художня самодіяльність, яка дозволяє студентам розкрити всі свої таланти.  «Золотими голосами» нашого відділення стали: Шаров Олексій (2007); Кощеєв Олексій, Старосвєт Тарас та  Литвинова Світлана (2008); Дудко Данило та Нестеренко Сергій (2011), Гурець Аня (2013). Своїми танцювальними здібностями радували глядачів студенти танцювального ансамблю «Грація» - Зайкін Роман, Холявко Дмитро, Карпенко Алла (2005); Жидков Ігор, Коплик Людмила (2006); Биваліна Катерина (2007); Самара Олександр (2008). Власною постановкою танців захоплювали публіку Логвиненко Альона, Демиденко Станіслав, Кольченко Руслана, Козарь Костянтин та Ломако Аліна (2010), а на сьогоднішній день – це Воронова Марія, Федченко Аліна, Демиденко Маргарита та КононенкоАня. Двічі в минулому навчальному році студентка відділення Тверитінова Даря посідала переможне місце в обласному конкурсі читців.

Честь відділення у спортивних змаганнях відстоювали наші спортсмени: Кутень Леся, Татарінов Микола (2005); Матяш Наталія, Єпішко Наталія (2006); Балицька Анастасія, Кольченко Сергій, Широкова Марина (2007); Фостов Сергій, Риндич Дмитро, Самара Олександр, Юсіфов Турал (2008); Ігнатенко Надія, Дудка Алла (2009); Кольченко Руслана, Куратченко Юлія (2010); Короткий Віталій та Бугаєнко  Олексій (2011). Восени поточного року футбольна команда відділення правознавства на чолі з капітаном Базильовим Дмитром отримала перемогу серед інших команд коледжу і навіть достойно проявила себе в  турнірі з футболу з викладачами коледжу.

Стало традицією щорічно на відділенні проводити святкування Тижня правових знань. Тиждень вибраний невипадково, тому, що 8 жовтня професійне свято – День юриста. І саме в цей день, з 2007 року впроваджено на відділенні правознавства здійснювати посвяту студентів 2-го курсу в майбутні юристи. Святково прикрашений актовий зал, майбутні юристи в мантіях – це створює атмосферу урочистості, де студенти-юристи складають присягу „Кодексу честі”, текст якої розроблено викладачами та органом студентського самоврядування відділення на підставі норм чинного законодавства. В рамках Тижня проходять цікаві пізнавальні брейн-ринги, наукові конференції на правову тематику, інтелектуальна гра «Найрозумніший»,  зустрічі з працівниками правоохоронних органів, проведення дня самоврядування, зустрічі з випускниками та ін. Між старшими курсами відділення проводиться КВК, де студенти демонструють не тільки акторські вміння, але й професійні фахові знання.

Майже рік функціонує  сайт відділення, на якому постійно розміщуються матеріали з роз’ясненням правових ситуацій і висвітлюється життя відділення. Величезну допомогу в створенні якого надав студент відділення Манжаров Владислав, відеоматеріали забезпечує також студент Меденцев Максим.

Професія юриста вважається однією із благородних і відповідальних. Юрист захищає потерпілих і забезпечує покарання злочинців. Сьогодні послугами юриста користуються все більше і більше людей. Однак конкуренція серед спеціалістів дуже висока. І для того, щоб досягти успіхів у професії, необхідно багато працювати.

З нагоди святкування Дня юриста вітаю усіх викладачів та студентів відділення, а також працівників юридичної системи України з професійним святом!

Щиро бажаю Вам міцного здоров'я, особистого щастя, родинного добробуту, успіхів на професійній ниві та безумовного дотримання букви закону.

Ми пам’ятаємо свою історію і з надією дивимося у майбутнє. Сподіваємося і віримо, що нам вистачить життєвої мудрості, здоров’я, професіоналізму і витримки здолати всі труднощі на шляху розвитку навчального закладу.

Вчимо, - щоб знати, діяти,жити!

 

 

О.М.Кириленко, завідувач відділення правознавства 

ІНФОРМАЦІЯ

                        щодо проведення  Всеукраїнського тижня права  на тему:

                               „ Забезпечення прав та свобод людини в Україні ”

                                      в Путивльському коледжі Сумського НАУ

 

З 09 по 14 грудня 2013 року в  Путивльському коледжі Сумського НАУ  було проведено Всеукраїнський тиждень права.

Відповідальність за проведення Тижня була покладена та викладацький та студентський колективи відділення правознавства.

В рамках Тижня було підготовлено і проведено ряд заходів, спрямованих на поглиблення правових знань не лише для студентів коледжу, а і для школярів.

Перший день Тижня розпочався тим, що студентами відділення правознавства  було розповсюджено інформаційний матеріал  на правову тематику серед студентів коледжу  та оглядом-конкурсом на кращу творчу роботу студента.  

10 грудня 2013 року студенти-третьокурсники під керівництвом  викладача правових дисциплін Харченко Оленою Сергіївною провели цікаву та корисну наукову конференцію для студентів коледжу на тему: «Права неповнолітніх в трудових правовідносинах». Студенти ознайомились з державними  гарантіями для неповнолітніх щодо  працевлаштування.

            11 грудня 2013 року на базі Путивльського коледжу СНАУ за участю студентів коледжу та учнів шкіл м. Путивля відбулося засідання круглого столу на тему: «Процесуальний порядок захисту громадян у суді». На даний захід були запрошені судді Путивльського районного суду у Сумській області - Гриценко Петро Павлович, Токарєв Сергій Миколайович, керівник апарату суду Афанас’єва Тетяна Володимирівна та головний спеціаліст Путивльського районного управління юстиції Роздимахо Андрій Володимирович.

 В ході бесіди було зазначено, що прийняття нового Кримінального процесуального кодексу України, який відповідав би сучасним демократичним стандартам, є однією із умов членства України в Раді Європи. Це зобов’язання Україна виконала 13 квітня 2012 року, коли кодекс було прийнято  Верховною Радою України.  19 листопада 2012 року КПК вступив у дію. У  КПК кримінальний процес виписаний у якісно новій формі, порівняно з тим процесом, який мав місце за попереднім КПК. Новий КПК став «революційним» у багатьох процесуальних нюансах. У ньому знайшли відображення положення, раніше не відомі кримінально-процесуальному законодавству України. У  новому КПК вдалося у значній мірі усунути прогалини та недоліки регулювання, які мали місце у КПК 1960 року.

Наступного дня відбувся диспут: «Права і свободи людини», який підготував викладач правових дисциплін Пилипенко Сергій Петрович разом зі студентами-другокурсниками. Цікавим і змістовним був виступ начальника відділу ДВС Путивльського районного управління юстиції Соломянника Сергія Володимировича щодо захисту прав дитини.  

12 грудня 2013 року при Путивльській райдержадміністрації за участю представників студентського самоврядування Путивльського коледжу СНАУ та голови Путивльської районної державної адміністрації Косовського А.І. відбулося засідання круглого столу: «Студентське самоврядування  і його роль в державі».

Також на протязі Тижня здійснювала роботу благодійна організація «Право», яка діє на відділенні правознавства, по наданню безкоштовної правової допомоги малозахищеним верствам населення.

 

Завідувач  відділення правознавства                                                                                                                                  О.М.Кириленко

bottom of page